Invitation til Skanderborg Sommer Skak.


Se tilmeldingsliste her

Skanderborg Skakklub indbyder hermed alle til en EMT turnering med høje præmier.

Spillested Skanderborg Sundhedscenter, Sygehusvej 7, Skanderborg (Bus 107 fra Århus og Horsens kører lige til døren)
Spilletidspunkter Onsdagene 4/8 - 11/8 - 18/8 - 25/8 - 1/9 - 8/9 - 15/9, kl. 19.00
Turneringsform 8-mands-grupper (evt. monrad i nederste gruppe)
Betænkningstid 2 timer til 40 træk, derefter time + opsparet tid til resten af partiet
Indskud Mester kr. 125. Basis kr. 100
Præmier Mesterklasser kr. 1500, 500 og 200. Basisklasser kr. 700, 400 og 200 (langt over 100% af indskudet)
Rygning Ikke i spillelokalerne, men i de tilstødende analyserum
Fortæring Kaffe, the, brød, øl og vand kan købes til rimelige priser
Grand Prix Turneringen indgår i 6. hovedkreds Grand Prix
Tilmelding Senest d. 26/7 til Bjarne Rasmussen (tlf. 86523528), Leif L. Larsen (tlf. 86531294) eller Morten Rasmussen (tlf. 86184536 el. e-mail: mrasmuss@post8.tele.dk)
Spillested Skanderborg Sundhedscenter, Sygehusvej 7, Skanderborg (Bus 107 fra Århus og Horsens kører lige til døren)

Tilmeldinger til Skanderborg EMT 1999.


Nedenstående spillere har tilmeldt sig Skanderborg Sommer EMT. Der er nu den 2/8 lukket for tilmeldinger, og deltagerlisten er på 66 deltagere. Ratingtallene er opdateret.

Se grupperne her ...
Poul Erik Nielsen Nordre Skakklub 2272
Nina Høiberg Nordre Skakklub 2242
Jan Christensen Nordre Skakklub 2240
Davor Palo Skolernes Skakklub 2148
Henrik Svane Århus Skakklub 2136
Nicolaj Løwenstein Århus Skakklub 2130
Torben Bødskov Silkeborg Skakklub 2114
Jack Thostrup Silkeborg Skakklub 2100
Aage Olsen Århus Skakklub 2057
Werner Windelboe Skanderborg Skakklub 2064
Henning Møller Skanderborg Skakklub 2056
Kai S. Munk Skanderborg Skakklub 2024
Christian Dahl Skakklubben Evans 2011
Jakob Kjær Viby Skakklub 2003
Morten Bjørn Kjellerup Skakklub 2002
Per Hansen Nordre Skakklub 2002
Bjørn Laursen Skakklubben Evans 1995
Steen S. Andersen Åbyhøj Skakklub 1989
Peter Poulsen Ry Skakklub 1956
Morten Breinholt Silkeborg Skakklub 1948
Michael Andersson Skanderborg Skakklub 1927
Niels Chr. Christensen Skolernes Skakklub 1921
Bjarne Frederiksen Horsens Skakklub 1909
Erik Pedersen Horsens Skakklub 1881
Thomas Riis Pedersen Skolernes Skakklub 1826
Robert Rode Pedersen Skanderborg Skakklub 1768
Heinrick Almind Kjellerup Skakklub 1770
Morten Rasmussen Skanderborg Skakklub 1749
Søren Grymer Hansen Rårup 1731
Vagn Skov Andersen Horsens Skakklub 1688
Christian Schmidt Skolernes Skakklub 1652
Benny Bentzen Horsens Skakklub 1650
Poul Garde Hammel Skakklub 1646
Villy Knob Hammel Skakklub 1641
Erik Hansen Skanderborg Skakklub 1622
Asger J. Andersen Skanderborg Skakklub 1619
Søren Westergaard Skanderborg Skakklub 1615
Mikkel Hansen Nordre Skakklub 1614
Søren A. Jensen Odense Skakklub 1602
Hans Buttenschøn Skanderborg Skakklub 1592
Hans J. Mikkelsen Hammel Skakklub 1536
Bjarne Tornbjerg Skanderborg Skakklub 1524
Brian Jacobsen Horsens Skakklub 1470
Søren Bennedsen Århus Skakklub 1403
Per Jensen Silkeborg Skakklub 1386
Mogens Buch Horsens Skakklub 1383
Rasmus Olofsson Silkeborg Skakklub 1368
Kasper Jørgensen Ry Skakklub 1366
Kjeld Ehlers Århus Skakklub 1311
Jørgen Johansen Skanderborg Skakklub 1310
Knud M. Jacobsen Ry Skakklub 1300
Poul Ehlers Enkeltmedlem 1264
Velija Palo Skanderborg Skakklub 1264
Asger C. Andersen Skanderborg Skakklub 1252
Bjarne Kristensen Viby Skakklub 1233
Bjarne Sonberg Nr. Snede Skakklub 1233
Kasper M. Madsen Silkeborg Skakklub 1211
Jesper Karup Ry Skakklub 1190
Jesper Thomsen Nr. Snede Skakklub 1158
Knud Aage Jensen Skanderborg Skakklub 1154
Thomas K. Laursen Skanderborg Skakklub 1149
Morten Hansen Nordre Skakklub 1143
Poul B. Drejer Horsens Skakklub 1100
Søren Jensen Ry Skakklub 1095
Jes Poulsen Ry Skakklub 1027
Valdemar Jensen Auning Skakklub 1000